השבוע (25-29.11) מציינים ברחבי העולם את שעת הקוד, יוזמה עולמית של Code.org, ארגון ללא מטרות רווח המקדם את המסר שכל ילד וילדה יכולים ללמוד לתכנת וליצור באמצעות טכנולוגיה. מאז הושק הארגון בארה"ב בשנת 2013, השתתפו באירועי שעת הקוד יותר מ-100 מיליון ילדים מ-180 מדינות ברחבי העולם.

שעת הקוד. צילום: אילן צצקין

השנה, לכבוד המאורע, הושק אתר מיוחד בעברית, בו כל ילד או ילדה יכולים להתנסות בעצמם בכתיבה של קוד. הפעילויות המוצעות באתר כוללות משחקים ייחודיים ללימוד תכנות וכתיבת קוד, בשיתוף מותגים בינלאומיים מובילים כמו מיינקרפט, דיסני ומלחמת הכוכבים. אפשר לבנות משחקים, לייצר אנימציה עם השם, לצאת למסע עם מיינקרפט או מלחמת הכוכבים, וגם לעצב עם אנה ואלזה. כל הפעילויות לא נועדו להפוך אתכם למתכנתים מקצועיים, אבל הן בהחלט מספקות התנסות מעשית ומהנה וגם מראות לכם שכל אחד יכול לכתוב קוד - גם אם אין לכם רקע או ידע מוקדם.

כותבים קוד עם מיינקרפט (צילום מסך, שעת הקוד ישראל)

.

בונים משחקים (צילום מסך, שעת הקוד ישראל)

בחלק מבתי הספר והמתנ"סים יתקיימו במהלך השבוע אירועים מאורגנים של כתיבת קוד יחדיו, אבל אם לא הצלחתם להצטרף, תוכלו להתנסות גם לבד בבית מהמחשב האישי. האתר בעברית מכיל את כל הפעילויות וגם סרטונים והסברים מדוייקים. אז למה אתם מחכים? אפשר להתחיל לכתוב קוד משלכם ממש כאן: https://www.hourofcode.co.il/activities.